ČESKÁ KANADA - STÁLKOV U BOBA

AKTUALITY INFORMACE UBYTOVÁNÍ FOTOGALERIE KONTAKTInformace o Stálkově a okolí

Informace o místě

Ubytování U Boba se nalézá v malebné vesničce Stálkov, kterou při podrobnějším prozkoumání mapy naleznete přímo v srdci přírodního parku Česká Kanada.

Česká Kanada

Česká Kanada jejiž dlouhá léta vyhledávána lidmi všech věkových kategorií pro svou panenskou a industriálem nedotčenou krásu. Okolí Stálkova lze poznávat pěšky nebo na kole, přičemž vám bude dobrým společníkem rozsáhlá síť značených turistických cest. V zimním období můžete využít udržované běžkařské tratě a v letních měsících pak oceníte možnost koupání v některém z nedalekých rybníků s krásně čistou vodou. Rozsáhlá plocha okolních, převážně smrkových lesů, je zhusta pokryta mohutnými žulovými skalkami a balvany a je ideálním místem pro sběr veškerých lesních plodin (houby, borůvky, ...). Fotky z České Kanady naleznete ve fotogalerii

Kam na výlety?

Slavonice (6km) - městská památková rezervace s krásným renesančním náměstím a přístupným historickým podzemím. Za návštěvu určitě stojí i městská věž s krásným výhledem do okolí a kostel Božího Těla na kopci nad městem. Na cestě ze Stálkova do Slavonic naleznete areál opevnění z druhé světové války, zrekonstruovaný a zpřístupněný veřejnosti.
Maříž (7 km) - krásná příhraniční víska, které, ještě koncem druhé světové války, vévodil krásný zámek. Dnes je zde největším lákadlem Keramika Maříž s možností namalovat si vlastní hrnek nebo potisknout si tričko.
Český Rudolec (6 km) - malebná vesnice se zámkem, který momentálně čeká na opravu - Malá Hluboká, překrásným kostelem sv. Jana Křtitele a hřbitovem na kopci nad vesnicí s kaplí sv. Kříže a hrobkou rodu Picchioni. V nedalekém Penikově unikátní celodřevěná vodní pila.
Penikov (4 km) - unikátní celodřevěná vodní pila, galerie Arcus a ekofarma. Na tak malou vesnici až velké množství lákadel.
Grázlova sluj a Schillerův kámen (3 km) - drobná jeskyně v lesích, kde se skrýval obávaný lapka Jan Jiří Grázl a nedaleké skály, kde údajně Frierdrich Schiller napsal část dvé divadelní hry Loupežník.
Hrad Landštejn (6km) - někdejší hrad a pevnost, která střežila hranice Čech a Moravy, z jejíž věže je překrásný výhled na lesy České Kanady. Za návštěvu stojí i kaplička na skále nedaleko hradu, k níž se váže několik pověstí a okolní lesy pokryté krásnými žulovými skalkami a balvany.
Nová Bystřice (17 km) - krásné příhraniční město se zámkem, kostelem sv. Petra a Pavla z poloviny a kostelem sv. Kateřiny. V okolí možnost zahrát si golf, v zimě pak zalyžovat si v nedalekím Hradišti, případně odtud vyrazit na výlet úzkokolejkou do Jindřichova Hradce.
Úzkokolejka Jindřichohradecké místní dráhy (15 km) - jedná z mála dochovaných úzkokolejných tratí u nás, která se klikatí celou Českou Kanadou a na jejíž zastávce v Kaprouně byl kdysi vyloučen z vlaku český genius Jára Cimrman.
Dačice (15 km) - historické město, kde byla vyrobena první kostka cukru, s dominantní renesanční věží a kostelem sv. Vavřince. Za návštěvu stojí zámek s muzeem, přilehlým zámeckým parkem a klášter v nedalekém Kostelním Vydří. V létě je v Dačicích k dispozici pěkný aquapark.
Telč (28 km) - natolik známá památka UNESCO, jakou je Telč, by určitě neměla uniknout žádnému návštěvníkovi České Kanady. Překrásné náměstí, jedinečný zámek, nádherný park a mnoho dalšího na vás čeká při návštěvě Telče.
Jindřichův Hradec (30 km) - historické město s krásným náměstím, mnoha kostely a především rozsáhlým a turistům přístupným zámkem, který je třetím nejroszáhlejším zámeckým areálem v republice. Z Jindřichova Hradce jezdí úzkokolejka do Nové Bystřice (jižní větev) a do Obrataně (severní větev). V létě se ve městě koná mnoho kulturních akcí a je zde k dispozici místní aquapark.

Zeměpisné zajímavosti v České Kanadě - Trojmezí (hraniční kámen Čech, Moravy a Rakouska), historická hranice Čechy - Morava, hlavní Evropské rozvodí Labe - Dunaj, Vysoký kámen (nejvyšší kopec České Kanady s krásnou vrcholovou skalkou), někdejší historická obchodní cesta Praha - Vídeň, 15° poledník v Jindřichově Hradci, 49° rovnoběžka křižující celé území České Kanady.
© Vytvořil v roce 2010 Kněžda
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ing. arch. Marie Ryšková - architektura, interier, design Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí